• BEZPROBLÉMOVÉ TRÁVENÍ 

  • BEZPROBLÉMOVÉ TRÁVENÍ 

  • BEZPROBLÉMOVÉ TRÁVENÍ 

 

FEBICHOL® - bezproblémové trávení

FEBICHOL® je choleretikum, to znamená léčivo zvyšující vylučování žluče. Jedna měkká želatinová tobolka přípravku FEBICHOL® obsahuje 100 mg léčivé látky fenipentol (fenipentolum).

Základní infomace

Tobolky FEBICHOL® užívají dospělí k léčbě trávicích obtíží při chronických (vleklých) onemocněních jater a žlučových cest (poruchách činnosti žlučníku, vleklém zánětu žlučníku, vleklé tvorbě žlučových kamenů, vleklých onemocněních jater provázených trávicími obtížemi způsobenými poruchou nebo onemocněním žlučových cest) a stavech po chirurgickém odstranění žlučníku nebo po zánětu jater (hepatitidě).

Přípravek mohou užívat dospělí a mladiství od 15 let.

Dávkování:

Dospělí a mladiství od 15 let obvykle užívají 2 tobolky FEBICHOL® 3x denně (vždy těsně před jídlem), někteří nemocní s méně závažnými obtížemi mohou tobolky FEBICHOL® užívat jen občas, podle potřeby (2 tobolky těsně před jídlem).

Tobolky se polykají nerozkousané a nerozmočené (obsah má silně palčivou, hořkou chuť!) a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny (např. sklenkou vody).

Tobolky FEBICHOL® lze užívat dlouhodobě, chcete-li je však souvisle užívat déle než 14 dnů, poraďte se o tom s lékařem, který Vám poradí, zda to ve Vašem případě je vhodné, či nikoli.

Nežádoucí účinky:

Tobolky FEBICHOL® jsou obecně dobře snášeny.

U některých nemocných se může vyskytnout pyróza (pálení žáhy, tj. pálivý pocit „v krku“ - v jícnu a hltanu, popř. pálivá bolest za hrudní kostí) nebo pocit „pálení v žaludku“.

Při užívání tobolek FEBICHOL® se někdy mohou vyskytovat příznaky těžko odlišitelné od vlastního léčeného stavu (pocit tlaku a plnosti v nadbřišku, nevolnost, nadměrný odchod střevních plynů konečníkem).

V ojedinělých případech nelze vyloučit výskyt alergických reakcí (reakcí přecitlivělosti) typu kopřivky (výsevu svědivých, obvykle začervenalých, někdy rozsáhlých a splývavých kožních pupenů), kožní vyrážky nebo otoku obličeje.

Kdyby se u Vás objevil některý z uvedených příznaků reakcí přecitlivělosti, přestaňte tobolky FEBICHOL® užívat a neprodleně vyhledejte lékaře!

Pokud by se u Vás vyskytly nějaké jiné nepříznivé změny zdravotního stavu, informujte o tom, prosím, svého lékaře.

Balení a uchovávání:

Jedno balení obsahuje 50 měkkých želatinových tobolek.

Uchovávejte při teplotě do 25°C v původním obalu, aby byl přípravek chráněný před světlem a vlhkostí.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Lék k vnitřnímu užití.

Čtěte pečlivě příbalovou informaci, kterou najdete v části VPOIS - externí odkaz.

Soubory ke stažení